Değerli Meme Sağlığı Kulübü Üyeleri

Değerli üyelerimiz,

Meme sağlığı ve hastalıkları konusunda hep birlikte, karşılıklı iletişim içerisinde olduğumuz büyük platform oluşturduk. Meme Sağlığı Kulübünün FACEBOOK’da ki üye sayısı on bine ulaştı. Herkesin zahmetsizce sorularına cevap bulduğu, benzer sıkıntıları çeken diğer insanlarla paylaşım içinde olduğu bir nevi MARKO PAŞA oldu FACEBOOK sayfamız. Bu sosyal medyanın bir amacı da; meme kanserinin önlenmesi, erken teşhisi ve tedavisi konularında Türkiye’de neler yaptığımızı sizlere doğrudan anlatmaktır.


Meme Sağlığı Kulübü, ÖNLEYİCİ-TANI AMAÇLI ve TEDAVİYE YÖNELİK hizmet vermektedir.

Önleyici hekimlik meme kanserinde çok önemli bir yer tutar. Toplumun bilgilendirilmesi, kansere neden olan faktörlerin anlatılması, çok riskli gruplarda koruyucu meme cerrahisi yapılması, prekanseröz meme lezyonlarının cerrahi tedavisi, sağlıklı kadınlarda riske göre takiplerin planlanması hep önleyici hekimlik konularıdır. Hastalığı tedavi etmektense, önleyici çalışmalar bizim için çok daha kıymetlidir.

Tanı amaçlı hizmetlerimiz arasında, her hangi bir meme yakınması olan hastanın muayenesi, tomosentez, mamografi, ultrasonografi gibi radyolojik tetkiklerinin yapılması, biyopsi ile kesin tanısının konması sayılabilir. Ayrıca başka bir kurum veya hekim tarafından teşhisi konmuş, tedavi planı yapılmış hastaya, arzu edildiğinde 2. fikir verebiliyoruz. Hastanın kendisi için en uygun ve doğru tedaviyi seçme hakkı olduğuna inanıyoruz.

Tedavi amaçlı hizmetlerimiz, tüm dünyada meme kanseri konusunda yapılmakta olan her şeyi kapsamaktadır. Mastektomi, meme koruyucu ameliyatlar koltuk altı lenf bezleri ameliyatları, nöbetçi lenf bezleri biyopsisi, frozen section, cilt koruyucu meme ameliyatları ve memenin iyi huylu hastalıkları için yapılan cerrahi girişimleri uygulamaktayız.

Cerrahi operasyonlarımızı anlaşmalı olduğumuz İstanbul’un en güvenilir hastanelerinde yapıyoruz. Memenin tanısal hizmetlerinde ve cerrahi sonrası onkolojik tedavi ve takiplerinde en önemli çözüm ortağımız NEOLIFE tıp merkezidir.

Meme Sağlığı Kulübü üyelerine ve ailelerine her zaman sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.