Op. Dr. Hamdi Koçer
Op. Dr. Hamdi Koçer/ Genel Cerrahi Uzmanı /

1962 yılında İstanbul’da doğdu. Ortaokul ve liseyi Kadıköy Maarif Koleji'nde okudu. İstanbul Tıp Fakültesi'ni 1986 yılında bitirdi. İhtisasını 1986 –1991 yılları arasında yine İstanbul Tıp Fakültesin'de tamamlayıp Genel Cerrahi Uzmanı oldu.

İhtisas sonrası Haydarpaşa Numune Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nin kuruluş süreci ve yapılan ilk nakil ameliyatlarında çalıştı. Askerlik hizmeti sonrası 1993 senesinde Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geçti. Burada olduğu süre içerisinde, Paris Paul Brousse Hastanesi'nde, Karaciğer ve Safra Yolları Cerrahisi Kliniği'nde, ardından da bir yıl Almanya’da Nürnberg şehrinde Erlangen bölgesinde Frederich Alexander Üniversitesi Genel Cerrahi Kliniği'nde çalıştı.

Sağlık Bakanlığı'ndaki görevinden 1998 senesinde istifa etti ve o tarihten sonra İstanbul Cerrahi Hastanesi'nde çalışmaya başladı. İlk kuruluşundan itibaren 2007 senesine kadar 10 sene boyunca İstanbul Cerrahi Hastanesi'nde çalıştı. Burada başta laparoskopik cerrahi ve meme kanseri cerrahisi olmak üzere genel cerrahinin bazı özel konularında çalışma fırsatı buldu.

İstanbul Cerrahi Hastanesi'nden yine aynı bölgede hizmet veren Jinemed Fulya Hastanesi'ne geçen Dr. Hamdi Koçer bu hastanede de 2007-2011 tarihleri arasında Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı ve bu süreç içerisinde özellikle karın duvarı fıtıklarının laparoskopik cerrahisi konusunda çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Jinemed Hastanesi'nden sonra 4 yıl da kanser kliniği olan NEOLIFE Tıp Merkezi'nde çalışan, Dr. Hamdi Koçer, 2015 yılında kendi kliniğini açmış ve o tarihten bu yana tüm hastalarına tanı ve tedavi hizmeti veren bu klinikde çalışmalarını sürdürmektedir.

sertifikaDr. Hamdi Koçer kardeş ülke Azerbaycan’da meme kanseri konusunda çalışmalarda bulundu; Bakü’de, Kadın Sağlığı ve Meme Kanseri Merkezi'nin kuruluşunda rol aldı. 2011-2014 tarihleri arasında 4 yıl boyunca düzenli olarak her ay 2 kez Bakü’de meme kanseri hastalarını görüp ameliyatlarını gerçekleştirdi.

Özellikle iki konuda yoğunlaşlan Dr. Hamdi Koçer’in hastalarının çoğu meme kanseri ve karın duvarı fıtığı olan hastalardır. Her gün hastalarını İSTANBUL Şişli'deki kendi özel muayenehaneside gören Dr. Hamdi Koçer, ameliyatlarını anlaşmalı olduğu VKV Amerikan Hatsanesi ve İstanbul Cerrahi Hastanesi'nde yapmaktadır.

Dr. Hamdi Koçer evli ve 10 yaşında bir kız çocuğu babasıdır.